Окрім перемоги над російським агресором, Україні необхідно побороти бідність, низьку продуктивність праці, енергозалежність, низький ВВП на душу населення. Аби здобути перемогу в цій боротьбі, державі слід здійснити стрибок від жертви агресії до потужної регіональної супер сили, від російської орди до Євросоюзу та від країни з перехідною економікою до економіки, що розвивається. Цілей економічного зростання України можна досягти шляхом членства країни в Європейському Союзі та повного доступу до ринків країн Великої Сімки та ЄС до 2030 року.

Про це, за повідомленням Міністерства економіки України, наголосила Перша віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час онлайн-зустрічі з експертами громадської спілки Aspen Institute Kyiv.

“Членство в ЄС дозволить швидко здійснити реформи, які гарантують законність та верховенство права кожному, хто інвестує в Україну. Наше бачення економічного «плану Маршалла» для України полягає у тому, що уряди наших держав-партнерів нададуть своїм компаніям держгарантії, які покриють воєнні та країнові ризики по Україні і у такий спосіб допоможуть їм якнайшвидше інвестувати в Україну. Така модель забезпечить виграш для всіх сторін (win-win) та відкриє шлях до створення сучасної та динамічної української економіки”, - зазначила Юлія Свириденко.

Одним з основних кроків для посилення економічного зростання є розвиток ключових галузей - військово-промислового комплексу та аерокосмічних технологій, енергетичної безпеки, продовольчої безпеки, кібербезпеки, «зеленої» металургії та інжинірингу.

Це, зокрема:

 Виробництво сучасної зброї. Україна має світовий потенціал у виробництві та експорті озброєння, а також шанс витіснити Росію з ринку обслуговування військової техніки старих зразків по всьому світу.

 Розвиток атомної енергетики та нарощування експорту до Європи через ENTSO-E.

 Розширення конкурентних переваг в агропромисловому комплексі та збільшення частки продукції з глибокою переробкою.

 Використання потенціалу в IT та поєднання цієї сфери з військовими технологіями.

 Розширення обсягів та вартості експорту металу, щоб стати одним із ТОП-10 експортерів у світі.

 Відновлення металургійних заводів на принципах зеленої металургії для нарощення ще однієї конкурентної переваги в експорті.

Юлія Свириденко наголосила, що ці плани будуть реалізовані за умови створення привабливого податкового клімату, забезпечення інвесторам дешевої електроенергії, надання доступу до корисних копалин для їх подальшої переробки, налагодження безпечної швидкої логістики до Європи."

У Комітеті з питань економічного розвитку поділяють та підтримують позицію Міністерства економіки України і вважають, що надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу має дати позитивний сигнал інвесторам з усіх цивілізованих країн світу та потужний поштовх до відродження економіки України. Зі свого боку, у Комітеті готові докладати усіх зусиль для законодавчого забезпечення сприятливого інвестиційного та податкового клімату.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

22 листопада 2024 15:53
21 листопада 2024 12:10
21 листопада 2024 08:56
20 листопада 2024 11:55
19 листопада 2024 13:36
19 листопада 2024 11:22
18 листопада 2024 14:00
15 листопада 2024 11:32
15 листопада 2024 11:11
14 листопада 2024 11:08