Втрати бюджету України, за інформацією очільника Уряду Д.Шмигаля, становлять близько 2 млрд грн на день. Втрати інфраструктури за місяць війни попередньо склали 119 млрд доларів, тобто 4,25 млрд доларів щодня. Якщо врахувати військові втрати, збільшення військових і соціальних видатків, програми підтримки, втрати економіки та підприємств це 565 млрд доларів. І це лише прямі збитки. А збитки, пораховані непрямим способом, з урахуванням втрат в наступні роки – складають більш як 1 трильйон доларів.
В той же час, як уже раніше зазначалось, в березні 2022 року експорт українських товарів скоротився вдвічі, імпорт – більш, ніж втричі. Особливо постраждав вивіз металів та сільськогосподарської продукції через блокування портів.
Експорт металу істотно скоротився, а по деяких позиціях металургії експорт не здійснювався взагалі, що пов’язано у першу чергу з фізичним руйнуванням об’єктів металургії та зупинкою виробництва.
Весь світ говорить про продовольчу кризу і ми розуміємо, хто є цьому причиною - російські військові, які блокують наші порти та нищать комерцію у Чорному морі, тому, що залишків базових сільськогосподарських культур в Україні достатньо, аби забезпечувати експорт на звичайному рівні.
Однак, є і окремі позитивні зрушення у теперішній ситуації. Важливо відзначити, що по багатьох позиціях товарів з глибокою переробкою обсяг експорту лишився на рівні минулого місяця, а є окремі приклади, коли експорт зріс і досить значно. Експорт горіхів у березні збільшився до 7 тис. тон з 4 тис. тон і склав 23 млн тон. Або ж портландцемент, експорт якого склав 116 тис. тон у порівнянні з 45 тис. тон минулого місяця.
З метою виправлення ситуації та допомоги бізнесу у відновленні своєї діяльності Верховною Радою України прийнято ряд законів, спрямованих на підтримку вітчизняного бізнесу та відновлення економіки. Вони стосуються зниження податкового навантаження, спрощення і поліпшення податкових правил на період дії воєнного стану.
Наразі законодавчі ініціативи народних депутатів України – членів Комітету, які були підтримані Верховною Радою України, уже сьогодні надають змогу бізнесу працювати в умовах військової агресії Російської Федерації проти України.
Поряд із напрацюванням законодавчих змін, спрямованих на підтримку та відновлення економіки нашої країни, у Комітеті проводяться постійні консультації та координація дій з Урядом, представниками бізнесу, економічними експертами щодо заходів з підтримки і відновлення української економіки у післявоєнний період.