Україна була мозком і руками радянської космічної промисловості.
Сьогодні ж ми прагнемо стати серцем космічної промисловості Європи. Ми готові поділитися своїми знаннями та найкращими практиками та перетворитись на справжній космічний кластер, де ми готові поділитися з нашими західними та східними партнерами піввіковим досвідом України у космічній інженерії. Україна запрошує світ разом скористатися новими перспективами та можливостями, які мирний космос відкриває перед людством.
Космос — для дітей.
Передусім - для наших дітей. Понад пів століття космос був сферою військових та трохи науковців. З повною монополією держави. Це заважало йому розвиватися такими темпами та у такій кількості галузей, як зараз. Сьогодні монополія зруйнована і це дало суттєвий поштовх технологіям, які реально можуть допомагати людству.
Космос — більше не клуб мільярдерів.
Завдяки лібералізації у галузі з’явилася купа стартапів та невеликих компаній. Розповів про український FluroSat, що використовує штучний інтелект для збільшення продуктивності сільського господарства у 15 країнах світу. Завдяки нашому закону «Про приватний космос» безліч компаній отримали доступ до виробництва, якого вони не мали досі. Розповів про кейс Firefly та досвід Spacebit у виробництві луноходу разом з державними компаніями.
Держава має створювати умови, а не проблеми
Важлива роль держави все одно зберігається, але потрібно знаходити золоту середину.
Уряд має виступати великим замовником космічних технологій, але не заважати приватним гравцям на ринку. Конче необхідно, щоб стартапи чи інші New Space компанії мали доступ до публічно-приватного партнерства, державного фінансування та інших видів стимулювання
Космос — більше не таємне товариство заможних країн.
Фактично більша частина досліджень космосу була розділена між СРСР та Сполученими Штатами. Потім цих країн стало більше, але все одно лише невеликий клуб країн можуть претендувати на наявність технологій, що дозволяють підкорювати космос.
Це несправедливо. Місія України має бути в тому, щоб стати партнером як провідних гравців, так і, передусім, тих країн, які мають менше можливостей розвитку власної космічної галузі.
У нас для цього є знання та досвід, люди та технології, і а для нашої космічної індустрії - це український інтерес. Україна може стати стрижнем, на якому триматиметься космічна діяльність тих країн, у яких відсутнє навіть власне космічне агентство, але присутні космічні амбіції.
Ця ідея прийшлась до душі нашим друзям з Польщі, Естонії та країнам-членам Африканського Союзу.
Космос - це не одиничний забіг, а командна гра.
Ми працюємо із нашими партнерами та хочемо робити це активніше. Вони нам можуть запропонувати поглиблення співпраці, на кшталт ширшої участі у проекті «Артеміда» чи інтеграції в Європейське космічне агентство. Ми ж можемо запропонувати космічний кластер — східноєвропейський центр в Україні, який слугував би аутсорсом для космічних компаній з Європи. А можливо й з більшості світу.