За правильної політики українська енергетика - справжній клондайк, - Галасюк
Опубліковано 11 жовтня 2017, о 11:45Втричі вища за європейську енергоємність ВВП - не лише проблема, а й величезна можливість, що може стати інвестиційною нішою у понад $10 млрд. Про це на 9-му Міжнародному форумі сталої енергетики Східної Європи SEF-2017 заявив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.
Так народний депутат назвав першочергові кроки, які зроблять розвиток української енергетики вигідним для внутрішніх та міжнародних інвесторів.
«Енергоощадність та енергоефективність, МАСШТАБНА ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЯ - пріоритет №1. Ми з Олег Ляшко і Viktor Vovk, а також Aleksandr Dombrovskyy, Sergiy Savchuk, Олексій Корчміт та European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) ще у 2015 році провели в Раді революційне ЕСКО (ESCO) законодавство. Це відкрило шлях термомодернізації понад 80 000 бюджетних установ: дитсадочків, шкіл, лікарень, університетів... З часом вийдемо на річну економію 1 млрд (!) куб. м природного газу. І без жодної копійки державних капітальних видатків, коштом приватних інвесторів», - розповів В.Галасюк.
Як наголосив парламентар, їх командою також було запропоновано пакет інвестиційних стимулів для нового видобутку природного газу в Україні (ЗПУ №7062, 7063): «Це принципово нова модель. Розвиваєш нові родовища та збільшуєш видобуток - плати менше податків. Якщо ж сидиш як собака на сіні, навпаки - плати до бюджету більше! Безглуздо, маючи власне вугілля та газ, імпортувати їх майже на $4 млрд на рік!»
Надважливою складовою
успіху, на думку В.Галасюка, є встановлення цивілізованих "правил
гри" в інтересах споживачів та зняття бар’єрів на
вхід в економіку. «Одна з головних складових #ПромисловогоПакетуР
Крім того, В.Галасюк закликав щонайшвидше інтегрувати українську енергосистему з європейською (ENTSO-E), аби позбутися критичної залежності від Росії та штучної монополізації внутрішнього ринку, а також диверсифікути джерела постачання електроенергії для вітчизняних виробництв і відкрити для України широкі можливості експорту електроенергії.
«Це принесе в Україну гроші, технології, безпеку та робочі місця. (https://www.slideshare.net/