Діяльність Комітету

12 липня 2021, 16:48

Комітет підтримав в цілому проект закону №4416-1, який повертає індустріальні парки у якості одного з драйверів економічного зростання України.

  Сьогодні, 12 липня 2021, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у другому читанні прийняти проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про індустріальні парки", спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках (реєстр. №  4416-1) в другому читанні та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням.

Три місяці тому Парламент ухвалив у першому читанні наш законопроект 4416-1, який запроваджує стимули для розвитку індустріальних парків в Україні. За ці три місяці законопроект був значно вдосконалений. Голова Комітету Дмитро Наталуха роз’яснив: «було розширено перелік стимулів для парків. Замість компенсації 50% підключення до електромереж, компенсовуватимуться підключення до ВСІХ комунікацій; збережена компенсація відсоткових ставок по кредитах для облаштування парків; закладено виділення мінімум 2 млрд щороку на стимулювання парків;вдосконалено процедуру створення та включенню до реєстру; створено запобіжники для зловживань при використанні стимулів. Зараз, при 49 зареєстрованих парках, підведені комунікації мають лише 12. Реально працюють — 8, і на них припадає лише 11 резидентів. Ще раз: резидентів індустріальних парків в Україні майже ВП’ЯТЕРО менше, ніж офіційно зареєстрованих парків.


Вже у середу у нас буде можливість це змінити. Ухвалення 4416-1 буде першим кроком у нашому пакеті стимулювання. Одразу за ним йтимуть №5688 та №5689 про податкові та митні стимули. Так ми створюємо не просто ефективний інструмент стимулювання, а дозволяємо державі інвестувати кошти в економіку та отримувати прибуток. У середньостроковій перспективі (3-5 років) на стимулювання парків буде виділено 10 млрд. грн. Очікуваний ефект від їхньої роботи — понад 37 млрд. грн. Тобто з кожної гривні, спрямованої на стимули, держава заробить 4, завдячуючи майбутньому збільшенню податкових надходжень! Додайте до цього можливість додатково створити 500 тисяч робочих місць, а також майже 1000 малих, середніх та великих підприємств, які будуть створені у парках. Для цього потрібне лише ухвалення законопроекту у залі, а також послідовна позиція по наступних наших ініціативах. І українське економічне диво стане на крок ближчим!»

 Детальніше можна ознайомитися на сторінці Дмитра Наталухи у ФБ.