28 липня 2022, 12:52 ( Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку )

Комітет ухвалив рішення щодо законопроекту стосовно управління держаними підприємствами, товариствами та банками на період дії правового режиму воєнного стану в Україні.

 

Комітет на засіданні 28 липня 2022 року розглянув та рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава в період дії правового режиму воєнного стану в Україні (реєстр. № 7319), метою якого є забезпечення ефективної та безперервної роботи держаних підприємств, товариств та банків в умовах війни.

Чинне законодавство, яке регулює питання корпоративного управління державних підприємств, товариств та банків, не відповідає поточним викликам та не може гарантувати їх гнучкість на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, у звязку з чим важливо зберегти той прогрес, який Україна досягла у питанні впровадження Керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку щодо корпоративного управління державними компаніями.

Прийняття вищезазначеного законопроекту забезпечить належне управління держаними підприємствами, товариствами та банками, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні. З іншого боку, після припинення дії правового режиму воєнного стану в Україні забезпечуватиметься повернення до довоєнних вимог щодо корпоративного управління держаних підприємств, товариств та банків.