25 липня 2022, 12:37 ( Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку )

Програма релокації вітчизняних підприємств продовжує свою роботу із збереження виробничого потенціалу нашої країни

 

Вітчизняний бізнес продовжує рятувати від війни свої виробництва за допомогою програми релокації.

 «Станом на 15 липня за програмою релокації у безпечні регіони переміщено 678 підприємств. Ми допомагаємо бізнесу не просто фізично переїхати, але і швидко вирішити всі бюрократичні та операційні питання, пов’язані з його запуском на новому місці. Надаємо можливість фактично безкоштовної оренди майна для розміщення», — повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Також він повідомив, що Уряд виплатив 37 млн. грн. роботодавцям, які наймали працівників із числа внутрішньо переміщених осіб.

За інформацією Міністерства економіки України,  467 підприємств (68% переміщених) вже відновили свою роботу. Серед підприємств які вже відновили свою діяльність на новому місці, найбільшу частку складають підприємства оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (38,7 %), переробної промисловості (33,1 %), інформації та телекомунікації (5,9 %), професійної, наукової та технічної діяльності (5,3%).

Більшість компаній перемістили свої потужності до Львівської (24,6% релокованих підприємств), Закарпатської (16,1%) та Чернівецької (11,4%) областей. Загалом заявки через платформу цифрової взаємодії для допомоги в релокації  подали 1732 компаній.

“Держава продовжує надавати підтримку кожному, хто хоче захистити свій бізнес та перемістити потужності у безпечні регіони України. Допомога надається не тільки на етапах фізичного перевезення та запуску підприємства на новому місці. Бізнес отримує супровід і надалі після відновлення діяльності. Це підбір працівників, налагодження взаємодії з постачальниками сировини і організація логістики, пошук нових ринків для збуту продукції. Метою Уряду є збереження максимальної кількості підприємств, які створюють робочі місця, виробляють критично важливі товари і послуги та формують ВВП країни”, – зазначила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

У Комітеті з питань економічного розвитку вкотре закликають вітчизняних бізнесменів, чиї підприємства розташовані в регіонах, які перебувають у зоні бойових дій, активніше користуватись діючою програмою релокації та переміщувати виробництва у більш безпечні регіони, що не лише зберігатиме життя та здоров’я їх працівників, але й дозволить зміцнювати економічний потенціал нашої держави.