19 червня 2022, 15:32 ( Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку )

Заступниця Голови Комітету Роксолана Підласа приймає активну участь у 12-ій міністерській конференції Світової організації торгівлі

 

У м. Женева проходить 12-та Конференція міністрів Світової організації торгівлі, найвищого керівного органу СОТ, у якій бере активну участь Роксолана Підласа, Заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку.

Ось що вона повідомляє про свою роботу на полях зазначеної конференції:

"Мала честь виступити перед міністрами торгівлі 57 країн на заході на підтримку України, який на полях конференції World Trade Organization - WTO організував віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Серед іншого, закликала міністрів країн ЄС підтримати прагнення України до членства в ЄС в своїх урядах.

24 червня, коли Європейська рада ухвалюватиме рішення щодо заявки України, відповідь має бути тільки «так».

Міністри торгівлі як ніхто інший знають, що Україна була і залишається надійним торгівельним партнером і виконує свої зобов’язання, попри несправедливу загарбницьку війну, яку розв’язала Росія проти нашої країни.

Європейський Союз - це в першу чергу торгівельний та економічний союз, тому слово міністрів торгівлі має бути почуте в урядах країн-членів ЄС при ухваленні рішення про підтримку України.

Мій меседж був дуже простий: заявіть про свою підтримку! Переконайте тих, хто досі сумнівається!"

Крім того, Роксолана Підласа повідомила про свою участь у зустрічі з  Міністром міжнародної торгівлі Канади Мері Енджі, на якій йшла мова про розблокування українських портів.

"Кілька днів тому канадський уряд формалізував рішення про скасування усіх мит на українську продукцію на один рік, за що ми їм вдячні, - розповідає заступниця голови Комітету. - Але скасування мит Канадою та усіма нашими партнерами не матиме сенсу, якщо українська продукція буде залишатись заблокованою в портах.

Тому питання безпечного коридору для експорту залишається відкритим. Канада, безперечно, на нашому боці, але важливо, щоб міністри говорили про те, що:

1. жодна цивілізована компанія не відправить свої судна по коридору, безпеку, якого гарантує Росія. Це нонсенс

2. зняття санкцій з РФ в обмін на коридор НЕПРИПУСТИМЕ. За шантаж голодом Росія має отримати по зубам, а не виторгувати для себе преференції."