Муса Магомедов про заплановану велику приватизацію

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
12 грудня 2023, 15:53

Фонд державного майна України на 2024 рік запланував продаж низки підприємств у рамках великої приватизації. Зокрема таких активів, як АТ «Одеський припортовий завод», ПАТ «Центренерго», АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» та інші. Також планується розпочати аукціони з оренди сільськогосподарських земель, що перебувають у держвласності.

«Стартова ціна об’єктів великої приватизації – від 250 млн грн. Традиційні питання – чи на часі, чи не продешевимо? Традиційно маємо й аргументи як за, так і проти,- зазначає голова підкомітету з питань промислової політики Комітету з питань економічного розвитку Муса Магомедов.

Щодо «проти» – зараз йде війна, тому майно може мати занижену вартість через пов’язані ризики.

Щодо «за» - підприємства, які виставлені на приватизацію, не відносяться до військово-промислового комплексу. Вони не працюють на 100%. Будемо чесними, є такі, що не працюють і на 50%. Фактично їх потужності значною мірою простоюють, а ми, як платники податків, часто витрачаємо кошти на підтримку їх життєдіяльності. Після приватизації нові власники зможуть повернути їх до життя, забезпечити здатність генерувати прибуток і сплачувати податки до бюджету.

За словами голова Фонду державного майна України Віталія Коваля, сьогодні час пошуку внутрішніх резервів держави. І це дійсно так. Країні, війську потрібні гроші тут і сьогодні. І приватизація – один з ефективних шляхів це зробити. Підприємства мають працювати, земля – оброблятися. Наші активи мають допомогти нам виграти війну.»

Слід зазначити, що у Законі України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» для Фонду державного майна України плановий показник надходжень від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитування підприємств, встановлено у розмірі 4  млрд грн.