Діяльність Комітету

12 січня 2022, 17:50

Президент України підписав закон про локалізацію!

 
12 січня 2022 року Президент України підписав Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості" (№ 1977- ІХ). Це надзвичайна подія, позитивну дію якої українська промисловість відчуватиме не менше десяти років.
Тепер при держзакупівлях продукції машинобудування обов'язковою буде наявність не менше 10% української складової. Щорічно цей показник збільшуватиметься на 5%, доки не досягне 40%. Хочеш продати Україні трамвай, автобус чи локомотив - побудуй виробництво в нашій країні або розмісти замовлення на українському промисловому підприємстві.
Створення 64 тисяч нових робочих місць та зростання ВВП країни на 4,2% в середньостроковій перспективі – вкрай важливий ефект, який очікується від набрання чинності законом про локалізацію. Але ще важливішим є початок перезавантаження державної промислової політики. Підтримка закону в Верховній Раді конституційною більшістю показує, що наша промисловість все-таки має шанс на адекватну підтримку з боку влади. Тепер робота над "підзаконкою" - Уряд повинен розробити механізм застосування вимог щодо локалізації при державних закупівлях.
Комітет дякує всім за підтримку!

Інформаційно: 16 грудня 2021 року Верховна Рада України 323 голосами прийняла Закон про локалізацію № 3739, який Комітет на своєму засіданні (08.12.21) прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти у другому читанні та в цілому. Це надзвичайно важлива подія, про яку Комітет повідомляв на своїй сторінці, позитивну дію якої українська промисловість відчуватиме не менше десяти років.

Читайте нас Facebook за посиланням: https://www.facebook.com/komeconomic