Діяльність Комітету

30 грудня 2021, 09:06

Літак нового покоління, який створили на базі сучасних інформаційних технологій

   Військово-транспортний літак, який виготовляється для потреб Збройних сил України-це АН-178. Таких ЗСУ вже замовили три. На черзі й інші замовлення. Літак під номером 001 моделі АН-178-100Р призначений для льотних сертифікаційних випробувань, транспортування вантажу, також для доставки озброєння і легкої військової техніки парашутним способом, перевезення особового складу.

В ньому немає жодної російської деталі. Українських  – понад 50%. Двигуни розробки Івенко-Прогрес, виробництва Мотор Січі. Система електронного керування літаком, система керування механізацією крила – Антонов, НТК Екран, ФЕД та ХАКБ. Основні стійки шасі – Південмаш. Загалом більше 30 українських підприємств виготовили 177 компонентів цього літака. Велика радість дивитись, як оживають такі підприємства.

Це приклад того, як має працювати розумна державна промислова політика: збройні сили замовили українські літаки у Антонова. Авіабудівники розмістили замовлення на велику кількість компонентів і розробок. Працюють українські інженери і робітники по всій країни. Отримують зарплати, вдосконалюють технології, підприємства оновлюють парк обладнання, міста отримують податки.