Діяльність Комітету

09 грудня 2021, 13:45

Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості

 

Вчора, 8 грудня 2021 року, Комітет на своєму засіданні у форматі відеоконференції повторно розглянув у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» (№ 3739). Законопроектом пропонується вдосконалити процедуру публічних закупівель для певних груп продукції машинобудування шляхом встановлення обов’язкових вимог щодо локалізації їх виробництва, без порушення умов конкуренції на внутрішньому ринку.

  Голова Комітету  Дмитро Наталуха зауважив, що виникла потреба повернутися до розгляду законопроекту, оскільки редакція, підготовлена Комітетом до розгляду у другому читанні, була затверджена рік тому, 7 грудня 2020 року, однак не була винесена на розгляд у сесійну залу. За цей рік у Закон України "Про публічні закупівлі" було внесено ряд змін, які зараз є у порівняльній таблиці, і їх необхідно вилучити. Також необхідно змінити дату запровадження локалізації виробництва з 2021 року, який вже завершується, на 2022 рік. Також протягом року який минув були досягнуті певні домовленості щодо нерозповсюдження норм даного проекту на учасників міжнародної Угоди СОТ про державні закупівлі GPA (Government Procurement Agreement), що також пропонується врахувати в остаточній редакції проекту Закону. Голова Комітету висловив сподівання, що в новій редакції законопроект може бути прийнятий до кінця цього року і навіть підписаний Президентом.

 

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект в другому читанні та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням.

Також читайте нас в Facebook.