Діяльність Комітету

19 липня 2021, 09:00

Підписано Постанову ВРУ “Про Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки”

Підписано Постанову Верховної Ради України “Про Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки” (реєстр. № 5765). Цим документом Парламент взяв до відома Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки, затверджену Кабінетом Міністрів України, а також надав свої рекомендації щодо бюджетної політики.

Серед рекомендацій Верховної Ради -  збільшення доходів проекту державного бюджету на наступний рік, розвиток експорту товарів, робіт, послуг українського походження та підвищення їх конкурентоспроможності на світовому ринку шляхом стимулювання експортного кредитування.Парламент рекомендує Уряду при підготовці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» вжити заходів щодо забезпечення імпортозаміщення, залучення інвестицій у нові виробництва і розвиток промисловості України, зокрема запровадивши інструмент локалізації у публічних закупівлях, а також щодо створення індустріальних парків з податковими стимулами, затвердження Стратегії управління державним боргом на 2022-2023 роки та плану її реалізації. Також, у документі йдеться про доцільність перегляду джерел фінансування та напрямів використання спеціального фонду державного бюджету, збільшення прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп та збільшення розміру мінімальної заробітної плати.

Голова Комітету Дмитро Наталуха зазначив: «Цей документ приймається вперше і відразу від старту містить критичні для нашої економіки положення, які були подані членами нашого Комітету з питань економічного розвитку. Тепер, саме в рамках цього документу Уряд буде здійснювати фінансове планування найближчі 3 роки.  І це планування буде відбуватися із врахуванням українського інтересу. Деідеологізація економіки на марші, пані та панове.»

На фото - частина тих рекомендацій Парламенту щодо бюджетної політики, які депутати ухвалили в залі 15 липня у постанові про Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки (реєстр. № 5765).