Анонси, оголошення

Перейти до розділу
01 листопада 14:00
01 листопада 2021 року о 14.00 Комітет планує провести робочу нараду на тему: «Цінова ситуація на ринку цукру в Україні» докладніше
02 листопада 15:30
02 листопада 2021 року о 15-30 Комітет планує провести обговорення законопроекту «Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки» докладніше

Діяльність Комітету

30 березня 2021, 11:32

Уряд 29 березня 2021 року прийняв постанову про збільшення статутного капіталу ПрАТ «Експортно-кредитне агентство»

 «Запуск цієї структури було одним із основних завдань нашого комітету від початку його роботи, як інструменту стимулювання торгівельної експансії України та підтримки наших виробників в процесі виходу на іноземні ринки, що безпосередньо становить український інтерес. Тому, я надзвичайно радий бачити практичне підтвердження того, що в цьому питанні у нас з профільним міністерством і Урядом сходиться бачення - повідомив Дмитро Наталуха і  сьогодні на засіданні Кабінеті Міністрів було прийнято рішення, зокрема:

збільшити статутний капітал ЕКА на 1.8 млрд. грн (шляхом емісії додаткових акцій товариства зі збереженням 100% акцій у власності держави);

здійснити випуск Мінфіном ОВДП в розмірі 1.8 млрд. грн. із строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу на рівні не > 9.3% річних в обмін на акції додаткової емісії ЕКА.


Немає опису світлини.

  Це означає, що у ЕКА нарешті з’явиться адекватний фінансовий ресурс для здійснення страхування, перестрахування та гарантування операцій українських експортерів закордоном щоб захистити їх від ризику неплатежів та фінансових втрат, пов’язаних з виконанням зовнішньоекономічних договорів (із детальною схемою можете ознайомитись на графіку).


May be an image of текст

   На черзі - ухвалення Парламентом проекту закону 3793 у другому читанні, який так само підсилює функціонал ЕКА, дозволить цьому надзвичайно важливому органу повноцінно запуститись, а українському виробнику - нарешті почувати себе трошки впевненіше на міжнародних ринках» повідомив у фейсбук Дмитро Наталуха.

Інформаційно: Комітет на своєму засіданні 1 жовтня 2019 року схвалив кандидатуру Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи до складу конкурсної комісії для визначення складу наглядової ради ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА), яку Верховна Рада затвердила своєю Постановою №405-ІХ  і надалі Комітет тримає питання роботи цієї структури на постійному контролі, висвітлюючи на сайті Комітету (грудень 2019 року публікація «Чи все ж таки вдасться запустити «Експортно-кредитне агентство»,  червень минулого року публікація «Експортно-кредитне агентство» стартувало!»)


May be an image of map та текст