Анонси, оголошення

Перейти до розділу
01 листопада 14:00
01 листопада 2021 року о 14.00 Комітет планує провести робочу нараду на тему: «Цінова ситуація на ринку цукру в Україні» докладніше
02 листопада 15:30
02 листопада 2021 року о 15-30 Комітет планує провести обговорення законопроекту «Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки» докладніше

Діяльність Комітету

22 березня 2021, 10:16

19 березня у Верховній Раді України виступив президент Литовської Республіки пан Гітанас Науседа

     Напередодні Президентом Литви разом з Президентом України була підписана Спільна декларація щодо європейської перспективи України, а також договір про торгово-економічну та інвестиційну співпрацю України та Литви.

«Литва - ще і успішний економічний кейс. Мало хто знає, але з початку нульових до 2014 литовська економіка зросла вдвічі — кращий результат, ніж в більшості інших європейських країн. А 10 років тому країна почала вибудовувати власну екосистему інноваційної та креативної економіки.

Про успіх діджиталізації сусідньої Естонії чули, певне, всі, а от про те, що у неї віднедавна з’явився серйозний конкурент - наврядчи.

А справа в тому, що у середині 2020 року саме Литва ввійшла у лідери цього напрямку.

На країну з населенням менше ніж 3 мільйони приходиться 1021 стартап.  Середнє зростання їхньої кількості — 55% на рік! Більш того, невелика Литва — європейський центр фінтеху.

Країна 4-та у рейтингу фінтех інновацій, а місцевий центробанк минулого року був визнаний найбільш інноваційним у світі.

Такий успіх став можливий завдяки активним діям держави. Точніше - активним діям та бездіяльності одночасно. Уряд, з однієї сторони — відсторонився від більшості регуляцій ринку технологій, суттєво спростивши процедуру реєстрації та загальний регуляторний тиск. З іншої сторони - почав активно впроваджувати програми підтримки технологічних проектів через фінансові, податкові та адміністративні стимули.

Навіть не дивлячись на низьку регуляцію — литовський цифровий та фінтех сектор вважається одним з найбільш безпечних у світі.

До речі, після Brexit, багато британських компаній вже обрали Вільнюс у якості головного європейського офісу через конкурентну екосистему для бізнесу.»

  У Комітеті опрацьовується низка законопроектів, які спрощують регуляторну систему (4219) і поліпшують екосистему для бізнесу (4537, 4185, 4221, 4416-1 та інші). Також є добре відомий проект «Дія City» (4303).

  А от щодо більш гнучкої податкової системи, яка була б привабливою для бізнесу - будемо і далі вести консультації з колегами, надихаючись досвідом Литви»-запевнив Голова Комітету Дмитро Наталуха.

 Детальніше можна ознайомитися на сторінці Дмитра Наталухи у Facebook.