Анонси, оголошення

Перейти до розділу
01 листопада 14:00
01 листопада 2021 року о 14.00 Комітет планує провести робочу нараду на тему: «Цінова ситуація на ринку цукру в Україні» докладніше
02 листопада 15:30
02 листопада 2021 року о 15-30 Комітет планує провести обговорення законопроекту «Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки» докладніше

Діяльність Комітету

04 березня 2021, 17:04

Комітет за участі Державного космічного агентства узгодив зі SpaceX умови запуску супутника «Січ 2-30 (2-1)»

  У Комітеті з питань економічного розвитку відбулася робоча нарада під головуванням Дмитра Наталухи. У ній взяли участь Голова Державного космічного агентства України та представники ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» та Національного центру управління та випробувань космічних засобів. 


  Комітет за участі Державного космічного агентства узгодив зі SpaceX умови запуску супутника Січ 2-30 (2-1). Контракт готовий до підписання. Ціна запуску – 1 млн. дол. США. Підписання самого контракту очікується вже у п’ятницю головним виконавцем проекту - КБ «Південне». Про це на робочій нараді Комітету повідомив Голова Комітету Дмитро Наталуха.

  «Комітет з питань економічного розвитку радий повідомити, що черговий етап перемовин зі SpaceX завершився успішно і ми можемо підписати договір на пускові послуги. Ціна контракту - 1 млн.$.США, що є надзвичайно приємною ціною для України та ушестеро нижчою за ту, яка була запланована.
  Комітет доручає КБ «Південне» під контролем ДКАУ невідкладно відпрацювати усі питання та підписати зазначений контракт. Протягом місяця ми очікуємо остаточного технічного рішення щодо запуску. Ми віримо у те, що всі перешкоди будуть подолані і супутник буде запущений у рік 30-річчя Незалежності України відповідно до поставленого Президентом України Володимиром Зеленським завдання»  - наголосив Дмитро Наталуха. Ознайомитися з аудіозаписом можна тут:


Інформаційно: Перемовини зі SpaceX тривали з грудня 2020 під керівництвом Голови Комітету Дмитра Наталухи  за участі в.о. керівника ДКАУ Михайла Лева (очолював ДКАУ з 19 листопада 2020 по 24 лютого 2021) і членів Комітету. У березні 2020 року Комітет провів виїзне засідання у м. Дніпро на тему: «Проблематика космічної галузі України», на якому одним з питань було розглянуто питання запуску супутник СІЧ 2-30(2-1).