Діяльність Комітету

23 лютого 2021, 09:00

У Комітеті обговорили актуальні питання металургійної галузі

         В Комітеті з питань економічного розвитку провели нараду на тему забезпечення металургійних підприємств сировиною. Захід відбувся 19 лютого 2021 року за ініціативою об’єднання підприємств металургійної галузі «Укрметалургпром» під головуванням заступника голови Комітету Дмитра Кисилевського.


В заході взяли участь представники українських металургійних підприємств, галузеві об’єднання Укрметалургпром, Укркольормет, Асоціація ливарників України, народні депутати України – члени Комітету з питань економічного розвитку, представники Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, експерти.  Від Комітету в нараді взяли участь перший заступник голови Комітету Сергій Тарута та член Комітету Муса Магомедов.


Головним питанням, піднятим представниками ГМК, стало забезпечення заводів металобрухтом. Промисловці зазначили, що цього року закінчується дія мита на експорт брухту чорних металів. Вони відзначили значний позитивний ефект дії мита, адже 20%-й дефіцит сировини у 2016 році був повністю подоланий у 2020 році саме завдяки цьому торговельному заходу. Металурги одностайно закликали законодавців продовжити дію мита на наступні 5 років. За їх оцінками, ця ініціатива дозволить зберегти біля 25 тисяч робочих місць, а також сприятиме стабільній роботі підприємств.

З іншого боку, в контексті прийняття Україною зобовязань по скороченню викидів СО2 в рамках Національно визначеного внеску та Європейського зеленого курсу, металобрухт набуває додаткової цінності. Адже його використання в процесі виплавки сталі дозволяє суттєво скоротити викиди СО2 і зменшити витрати енергоресурсів. Інші країни, що мають розвинену металургію, вже інтенсифікували запровадження обмежувальних заходів на цю сировину.