Діяльність Комітету

14 липня 2020, 10:26

Потрібно починати відстоювати передусім український інтерес і не соромитись цього.

    Голова Комітету Дмитро Наталуха розповів про те, чого очікувати від нового керівника Національного банку України, як пом'якшити удар по українській економіці від "коронакризи" та про відносини в трикутнику "фракція - Кабмін - Офіс президента", а також про недоліки Угоди про асоціацію з ЄС.
    «Економіка – це не точна наука, у ній немає і не може бути ніяких ортодоксій. Є просто своєчасність. Може бути своєчасним одне рішення або інше. Ніхто не говорить, що неоліберальна школа чи лібертаріанський підхід неправильний. Але слід зважати на структуру економіки, обставини, глобальні тенденції та настрої. Коли весь світ переходить до так званого державного капіталізму, коли держави все більше і більше починають викуповувати цілі галузі і сектори, як це відбувається в Сполучених Штатах, Японії чи Китаї в умовах кризи, і більш активно захищати своїх виробників і сектори, які генерують робочі місця і надходження податків, а нам при цьому розповідають, що ми ще недостатньо дозріли й мусимо забезпечити відкритість ринку – це щонайменше лицемірно, якщо не підло.» - зауважив Дмитро Наталуха.
    «У позаминулому сторіччі серед американських політиків і економістів популярним був вираз "роби не так, як радять англійці, роби так, як роблять вони самі". Це було відповіддю на намагання тоді надпотужної Британської імперії нав’язати молодим, економічно слабким і аграрним Штатам "вільну торгівлю" і свої промислові товари. Згодом цей вираз взяли на озброєння і в Китаї, замінивши "англійців" на "американців".
      Я сподіваюсь, що і ми вже нарешті дозріли до розуміння цієї дуже глибокої приказки. Нам не треба ні з ким сваритися і псувати стосунки, але нам потрібно починати відстоювати передусім український інтерес і не соромитись цього.»
              Більш детально читайте інтерв'ю на РБК-Україна.