Анонси, оголошення

Перейти до розділу
16 липня 10:39
Комітет планує у липні 2021 року провести комітетські слухання на тему: «Стратегічні орієнтири поглиблення торговельно-економічних відносин України з країнами ЄС в умовах дії Угоди про асоціацію». докладніше

Діяльність Комітету

03 березня 2020, 12:06

Щодо створення окремого міністерства промисловості

      Пропозицію стосовно ідеї про необхідність створення окремого міністерства промисловості Голова Комітету Дмитро Наталуха вперше озвучив на погоджувальній раді ще на початку лютого цього року. Про це вже повідомлялося і на сайті Комітету, interfax, epravda.

«У нас були розходження стосовно форми координації промислової політики для локалізації кризи, але більшість все ж сходилась на тому, що безвідносно того чи буде це окремим Міністерством, чи профільним віце-прем’єром, чи якимось іншим ЦОВВ, або навіть заступником міністра - координувати промислову політику в державі життєво необхідно, як і життєво необхідно в цих умовах мати конкретну людину чи орган, який нестиме всю повноту відповідальності за цей напрямок.

       А поки йдуть консультації ми готуємо «Промисловий порядок денний» Комітету, який зможе полегшити національним виробникам умови ведення бізнесу і тим самим - допомогти їм в цей скрутний час. До «Промислового порядку денного» Комітету увійдуть законопроекти які стосуватимуться: доктрини економічної безпеки, індустріальних парків,  локалізації виробництва, створення преференцій для національних виробників в процесі публічних закупівель,  скасування ПДВ на виробництво електромобілів, зниження ставки ПДВ на нове виробниче обладнання, яке виробляється і реалізується на території України, або яке імпортується для власних виробничих потреб,  зміни монетарної політики НБУ, в контексті змін та доповнень його основних функцій,  державної підтримки експорту та інших аспектів, які так чи інакше впливають на стан промисловості в країні.

      Сьогодні вже абсолютно очевидно, що настав час забути про «ортодоксальну» ідеологію в економіці і перевести свій погляд в сторону ефективних рішень. Якщо ці рішення здатні принести реальний результат - час їх приймати» - написав  Дмитро Наталуха на своїй сторінці у Facebook.