Діяльність Комітету

19 жовтня 2017, 14:45

МЕРТ підтримує безкоштовне підключення до мереж

Законопроект №6671 про безкоштовне приєднання до інженерних мереж отримав офіційний позитивний висновок від Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

«Тепер не тільки виробники, аграрії, будівельники та підприємці реального сектору з усієї України, а й профільне міністерство підтримало нашу з однодумцями ініціативу. Дякую Степан Кубів за державницьку позицію!» - прокоментував зполітик.

Як наголошувалося раніше, запропонована модель приєднання до мереж (електрика, газ, вода, тепло...) є принципово новою. «Тут і прозорість технічної документації монополістів, доступність інформації про наявні потужності та стан мереж, і конкурентність підготовки технічних умов, і чіткі покрокові процедури та жорсткі санкції за їх порушення, а також найголовніше - обов'язок викупу монополістами на справедливих ринкових умовах інженерних об'єктів, створених для них інвесторами згідно наданих монополістами ТУ», - підкреслював В.Галасюк.

Очікується, що реалізація новації суттєво підвищить реальну інвестиційну привабливість України, адже зменшить інвествитрати через усунення корупційної складової, непрозорості і бюрократії та надмірних вкладень, штучно нав'язуваних інвесторам монополістами. «Сьогодні інвестори як мінімум тричі "розплачуються" за свої інвестиції - у вигляді хабарів, "дарування" монополістам інфраструктури, податків з нього державі, оплати тарифів з інвестиційною складовою», - переконаний голова Комітету.

Від нової моделі мають виграти всі: інвестори - через економію капітальних видатків, монополісти - через збільшення обсягів споживання, громади - через інвестиції та податки, держава - через розвиток економіки та фінансову стабільність, а головне усі українці - через нові робочі місця та здешевлення продукції на полицях.

За словами В.Галасюка, даний законопроект разом з експортно-кредитним агентством, індустріальними парками та держзакупівлями за формулою «Купуй українське, плати українцям!» - важлива складова Промислового пакету реформ

Нагадаємо, сьогодні для того, щоб приєднати двоповерхове складське приміщення доелектромережі (знаходиться на відстані 150 м від електромереж, потужність підключення 140 кВт), підприємцю в Україні необхідно витрати 281 день, проти 68 днів в Чехії, 63 днів в Туреччині, 52 днів в Швеції чи 30 днів в Сінгапурі.

При цьому вартість такого підключення в Україні за методикою “Doing Business” становитиме 638% від середнього річного доходу на душу населення (% of income per capita), тоді як в Канаді – 126%, Білорусії – 119%, Німеччині – 41%, Південній Кореї – 38%, Чехії – 25%, а в Польщі – 19%.