Діяльність Комітету

20 червня 2017, 12:30

М.Єфімов взяв участь у міжнародній виставці в Казахстані

М.Єфімов взяв участь у міжнародній виставці в Казахстані

 

В рамках всесвітньої виставка альтернативної енергетики Експо-2017 в Астані проходив національний день України, а паралельно з ним - українсько-казахстанський бізнес-форум. 

Участь у заході у складі офіційної делегації взяв перший заступник голови Комітету Максим Єфімов.

Як розповів нардеп, на бізнес-форумі обговорювалися можливості поглиблення економічної співпраці Україною та Казахстаном. «У нас багато спільних перспектив. Одна з них - раціональне використання джерел енергії. Висока енергоємність української економіки давно диктує необхідність звернутися до поновлюваних джерел енергії. І ми рухаємося в цьому напрямку. З 2009 року держава підтримує розвиток поновлюваних джерел енергії: прийнятий Закон «Про електроенергетику» і працює «зелений» тариф. Введено правило «місцевої складової», система тарифного бонусу. Це, в свою чергу, забезпечило серйозну підтримку машинобудівному сектору», - зазначив він.

Втім, на переконання парламентаря, справжня «енергія майбутнього» - це, перш за все, український інтелектуальний потенціал і далекоглядна політика влади, в тому числі, і в питанні енергетичної незалежності.

«Ділове партнерство між Україною і Казахстаном активно набирає обертів. Успішним прикладом такої співпраці стало будівництво в 2015 році сучасного вітропарку в районі міста Єрейментау загальною потужністю 45 МВт . Попереду ще багато нових горизонтів і можливостей! Україна довела, що готова до втілення найсучасніших проектів в галузі «зеленої» енергетики. Це наш шанс на світовій арені! Вірю, що ми грамотно ним скористаємося!» - резюмував перший заступник голови Комітету.

Також М.Єфімов розповів про те, як на практиці працює: зелений тариф в Україні прив'язаний до локалізації, трансфер сучасних технологій, створення нових робочих місць в суміжних галузях, міжнародна кооперація.