Діяльність Комітету

10 грудня 2020, 10:49

Запрошуємо взяти участь у опитуванні! Відповідаючи на запитання, ви отримуєте можливість поділитися своїм досвідом, висловити свою думку!

 Дослідження практики застосування законодавства на підтримку бізнесу: запит на інформацію

Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку (далі – Комітет) розпочав роботу з аналізу ефективності та реалізації Урядом  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (30.03.2020, No.540-IX) (далі – Закон).

Метою даного аналізу є дослідження ефективності й впливу на функціонування бізнесу та на умови праці в умовах карантину заходів, що були запроваджені для підтримки малого та середнього бізнесу,  працівників у цій сфері.

На підставі проведеного аналізу, у разі виявлення неефективності чи недостатньої ефективності запроваджених заходів, Комітет буде ініціювати внесення змін до законодавства щодо посилення підтримки бізнесу та працівників  у даних умовах.

Для надання відповіді на запит вам необхідно заповнити Google форму за посиланням: https://forms.gle/ACo515WjryGYvP6E7

Прохання заповнити вказану форму до 24 грудня 2020 року.

З огляду на необхідність убезпечити бізнес та працівників від можливого негативного впливу заходів, запроваджених урядом відповідно до Закону, Комітет має на меті дослідити наступні питання.

  Якою мірою запроваджені заходи досягли мети щодо надання малим та середнім підприємствам, фізичним особам-підприємцям, роботодавцям і працівникам економічних гарантій у зв’язку з поширенням COVID-19?

  Наскільки ефективними виявилися ці заходи для збереження зайнятості та зменшення втрати робочих місць?

Для проведення належного аналізу Комітету потрібно зібрати інформацію і доказову базу за допомогою осіб та організацій, які володіють відповідними знаннями, професійною компетентністю чи досвідом.

Відповідаючи на цей запит, ви отримуєте можливість поділитися своїм досвідом, висловити свою експертну думку та допомогти Комітету краще з’ясувати, чи позначилися (і як саме) передбачені Законом заходи на здатності вашого бізнесу впоратись із  наслідками пандемії.

Зауважте, будь ласка, що наведені питання є орієнтовними, тому ви, якщо вважаєте за необхідне, можете надавати інформацію про інші, не згадані в переліку аспекти. Не обов’язково відповідати на всі запитання – прокоментуйте лише ті, що стосуються безпосередньо вас. Тож можете охопити цілу низку питань або обмежитися кількома. Комітет не розглядатиме подання на теми, не пов'язані з аналізом ефективності зазначеного закону.

Що варто включити до вашої відповіді?

Ваші відповіді мають базуватися на фактах і містити ваші судження щодо вищезазначених або пов’язаних з ними запитань. Особливо суттєвими та корисними для роботи Комітету будуть конкретні дані й цифри, що підтверджують ваші погляди. Ваш особистий досвід в отриманні доступу до заходів із підтримки бізнесу або проблеми, з якими ви стикалися, також дуже цінні для цього аналізу. І останнє, але не менш важливе: вітаються ваші ідеї та пропозиції стосовно того,  що потрібно вдосконалити.

Чи потрібно зазначати персональні дані?

Прохання до вас зазначити, надаючи матеріали, у якій якості ви це робите, наприклад, як фізична особа, фізична особа-підприємець, представник підприємства (з вказівкою на галузь) інше.

Також просимо вказати контактні дані: телефон, електронну адресу, щоб у разі виникнення потреби в більш детальному дослідженні вашої ситуації, була можливість зв’язатися з вами й обговорити можливі шляхи вирішення проблеми.

Ваші ім’я, прізвище та посаду вказувати не обов’язково. Ви можете попросити про забезпечення конфіденційності ваших персональних даних (про це буде питання в формі запиту). Якщо ви не проситимете про забезпечення конфіденційності, то ваше ім’я чи назву вашої організації буде оприлюднено в переліку осіб/організацій, які надавали інформацію й доклалися до роботи Комітету (але без прив’язки особи/організації до конкретної відповіді).

Як буде використано надану вами інформацію?

Комітет використовуватиме зібрану інформацію лише для цілей аналізу ефективності законодавства. Надані матеріали буде оброблено й використано як інформаційне підґрунтя для подальших етапів аналізу та вдосконалення законодавства в частині підтримки малого й середнього бізнесу, працевлаштування в умовах карантину.

Крім того, після оброблення наданої інформації про ефективність реалізації закону, Комітет по даній темі планує проводити комітетські слухання, у яких ви також зможете взяти участь.

За більш детальною інформацією прохання звертатися за наступними контактами: nlcontact09@gmail.com   +380 097 138 50 32.