О.Дубінін: Уряд не має стратегії розвитку української економіки

Опубліковано 25 травня 2018, о 14:00

 Секретаріат Комітету з питань промислової політики та підприємництва 

Чинний Кабінет Міністрів не працює над розвитком економіки країни. Про це на черговоу засіданні Комітету заявив Олександр Дубінін.

За словами Голови підкомітету з питань промислової та інвестиційної політики, відсутність стратегічного бачення призводить до нерівномірного і штучного розподілу державної підтримки між різними секторами промисловості. 

Наприклад, схвалена урядом Стратегія відродження українського авіабудування на період до 2022 року пропонує виділити майже 7 мільярдів гривень з державного бюджету на розвиток вітчизняного авіапрому. При цьому в Кабінеті Міністрів не пояснили, чому державні кошти мають спрямувати саме на будівництво літаків, а не в інші галузі промисловості, які формують український ВВП.

«Я не маю нічого проти програми авіабудування. Але чому у нас немає державної програми підтримки, скажімо, суднобудування? Чому немає програми державної підтримки енергетики або іншої промислової галузі?» – зауважив нардеп.

Олександр Дубінін наголосив - металургійна промисловість сьогодні формує близько 17% ВВП України. За умови належної підтримки галузь може забезпечувати державному бюджету значно більші надходження, однак урядовці не використовують наявний потенціал. Недолуга державна політика призводить до стрімкого скорочення промислового виробництва й закриття колись потужних підприємств.

«У той час як НАК «Нафтогаз України» заявляє про мільярдні прибутки, хімічні підприємства зупиняються через високу вартість енергоносіїв», – підкреслив він.

Голова підкомітету закликав Кабінет Міністрів провести повний аудит усіх секторів економіки, які наразі формують більшу частину ВВП країни. На основі результатів аналізу мають бути визначені пріоритетні галузі, у які державі доцільно інвестувати бюджетні кошти. Крім того, в уряді має запрацювати профільне міністерство промислової політики.

«Нам потрібно створити міністерство промислової політики та надати йому достатньо повноважень для розробки стратегії розвитку економіки. Державна підтримка має спрямовуватися вітчизняним виробникам, які створюватимуть робочі місця й розвиватимуть українську економіку», – резюмував парламентар.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку